SO6AGJ - strona krótkofalowca

Jestem pasjonatem informatyki i elektroniki, choć moje oficjalne wykształcenie jest artystyczne. Od kilku lat jestem licencjonowanym krótkofalowcem. Lista moich łączności nie jest jednak długa. Wolę w domowym zaciszu projektować, produkować i programować swoje własne rozwiązania. Czasem są to proste układy robione w jeden wieczór, czasem większe projekty rozwijane i zmieniane przez wiele miesięcy. Mam wieloletnie doświadczenie w rozwoju oprogramowania i prowadzeniu projektów. Niestety dynamiczny i szybki rozwój technologii często nie przekłada się na podwyższanie poziomu życia. Czym jest więc postęp technologiczny i komu służy on najbardziej? O swoich wrażeniach piszę na tych stronach.

Elektronika

Od czasu wynalezienia tranzystora minęło już sporo czasu. Niestety ludzkości nie udało się do tej pory wymyślić czegoś lepszego. Obecnie układy elektroniczne zawierają miliardy tranzystorów, a mimo tego nie są w stanie działać w pełni samodzielnie i inteligentnie...

czytaj więcej

Informatyka

Kiedyś świat zachwycał się i zadowalał 64 kilobajtami pamięci operacyjnej. Obecnie pusty dokument tekstowy produkowany przez oprogramowanie pewnej znanej firmy potrzebuje grubo ponad 64 kilobajty. Czy zmierzamy we właściwym kierunku rozwoju?

czytaj więcej

Muzyka

Muzyka jest dla mnie jednym ze źródeł prawdziwej radości i szczęścia. Mam tu na myśli dzieła Mozarta, Beethovena, Chopina, Ravela...itd. Ale czy wykorzystywanie przy jej produkcji komputerów i oprogramowania do edycji zapisanego cyfrowo dzwięku wychodzi tym dziełom na dobre?

czytaj więcej

Nauka

Rozwój nauki jest motorem rozwoju naszej cywilizacji. Coraz szybsze procesory, nanotechnologiczne metody rozwiązywania i tworzenia problemów stają się coraz doskonalsze i mniejsze. Jednakże współczesna fizyka od wielu dekad nadal prezentuje sobą ciągle powiększający się zbiór pytań bez odpowiedzi. Dlaczego tak jest?

czytaj więcej